neděle 6. srpna 2017

Přemýšlím


Zrovna dnes se dá u nás v bytě konečně dýchat, je tu nějakých 26°C, což je paráda vzhledem k tomu, že v ta šílený vedra, která nás poslední dny sužovala, jsme v bytě naměřili i 33 stupňů!

Konečně mám čas si v klidu sednout a přemýšlet. O budoucnosti, jak vše bude vlastně dál. Když doma bylo kolem těch 33°C, myslela jsem jen na to, jak mě to horko štve, byla jsem nepříjemná, podrážděná a hodně pesimistická, i když jsem nechtěla.

No a nyní je ten správný čas, alespoň pro mě, přemýšlet. Jsem bez práce, zaevidovaná na úřadu práce, dodělávám řidičák, abych mohla dojíždět do nové práce. Ale kde vlastně budu pracovat po absolvování řidičáku? Nevím. Přes kamarádku bych mohla mít místo v jedné fabrice, kde bych měla, doufám, dvanáctky. Je to možná trochu náročnější než osmičkový provoz, ale vlastně bych půlku měsíce byla doma a půlku v práci. Měla bych stejné směny jako přítel, takže konečně bych měla pocit, že žijeme spolu a ne jen vedle sebe a míjíme se, když jdeme, každý v jiný čas a den, do práce.

Nejspíš nechci znovu pracovat ve fabrice, ale v závěru mi to asi ani tolik vadit nebude. Přeci jen ve volné dny, když nebudu moc unavená, budu mít spoustu času na své zájmy, kterých není málo. Budu mít čas si v týdnu sama nebo s přítelem někam zajet a vyhneme se tak davům, které obklopují obchoďáky, výletní místa atd. o víkendu.
V závěru práce ve fabrice není tak špatná, jen si na ni člověk musí zvyknout. Pracovala jsem ve fabrice cca 1 a půl roku a odešla jsem kvůli vedení. Jejich přístup mi totiž přišel dost nelogický a vlastně to trochu připomínalo vykořisťování. A i když jsem byla jen dělník, hrdost pořád mám a tak jsem jim dala "sbohem".


A teď se sama sebe ptám: "I když zase skončím ve fabrice, což nebude snad až tak zlé, čím bych jednou chtěla být? Manželka, máma, dělník, asistentka, prodavačka, umělkyně....?" Je toho opravdu spousta na výběr. Já mám ale tak nějak jasno. Chci se jednou stát skvělou manželkou a mámou, milovat svoji budoucí rodinu stejně jako tu, kterou mám nyní. A v kariérní sféře? Nevím, čím přesně bych chtěla být, ale s čistou hlavou můžu říct, že bych chtěla jednou pracovat v knihkupectví nebo v knihovně nebo v nakladatelství, klidně jen jako asistentka, ale chci pracovat s knihami. Uklidňují mě a fascinují. Stále bych měla možnost objevovat nové a nové příběhy, poznávat nové a nové lidi, co milují knihy nebo lidi, co milují lidi, co milují knihy. A jednou bych chtěla knihu i ilustrovat. Nebo klidně jen nějaký naučný sešit do škol. Ale chci kreslit a malovat. Prostě tvořit. Za tím si chci jít.

Vypadá to, že trochu chladnější vzduch mi pročistil hlavu.

Žádné komentáře:

Okomentovat