pátek 11. srpna 2017

Knižní přírůstky


Těchto 6 knížek jsem si pořídila během posledních asi dvou měsíců.

1. O zeleném čaji - Victoria Dolby
Na tuto knížečku jsme narazili s přítelem v knihkupectví Dobrovský a stála pouze 29,- Kč (byla ve slevě z 88,-Kč). Jenom jsem ji tak zběžně prohlídla a doufám, že se tam dozvíme věci, které o zeleném čaji ještě s přítelem nevíme.

2. Soumrak civilizace - Mike Lancaster
Tuto knihu jsem v Levných knihách vyhlížela snad skoro půl roku. Jedná se o sci-fi knížku. Tomuto žánru moc neholduju, ale sem tam si ho ráda přečtu.
Poprvé, když jsem knihu objevila, stála něco kolem 100,- Kč a její anotace mě neoslovila natolik, abych si ji koupila. Pak jsem na ni po nějakém čase narazila znovu a stála asi 50,- Kč nebo 60,-Kč, ale pořád jsem se nějak neměla k tomu si ji koupit. No a dnes jsem na ni narazila opět a zas a stála pouhých 20,-Kč, takže jsem zaváhala opravdu jen na chviličku a už jsem si to s ní razila k pokladně.
Jsem zvědavá, jestli se mi kniha bude líbit.

3. Šíleně smutné povídky - Tereza Boučková
Tuhle knížku jsem objevila v knihkupectví Dobrovský ve slevě a i když je kniha od české autorky, koupila jsem si ji (knihy od českých autorů mi moc nesedí).
Jsem asi ve čtvrtince a úplně tak nevím, co si o knize myslet. Povídky se dobře čtou, ale uniká mi nějak jejich význam, pokud tedy nějaký mají. Občas mi také přijde, že závěr dané povídky je "nedokončený", kdy nedokážu rozluštit, jak že vlastně daná povídka skončila.
Knihu ale chci rozhodně dočíst, tak jsem zvědavá, jestli mi pak jednotlivé příběhy začnou dávat větší smysl.

4. Selekce - Kiera Cass
Knihu jsem koupila v knihkupectví Dobrovský.
O téhle knížce jsem u sebe na blogu už psala a můžete ji najít tady.

5. Elita - Kiera Cass
Druhé pokračování z trilogie Selekce, které jsem opět zakoupila v knihkupectví Dobrovský. Jsem asi v půlce a kniha se mi opravdu moc líbí. Je napínavá, smutná, veselá, romantická, zkrátka skvělá!
Nevěřila jsem, že mě tato trilogie bude tak bavit a jsem velice zvědavá, jak všechno dopadne. Samozřejmě vím, že princ Maxon si nakonec vybere Ameriku, ale je to všechno tak složité a zamotané, že jsem celá nervózní, jak to vše bude probíhat!

6. Ptáci v trní - Colleen McCulloughová
Tento příběh znám pouze ve filmové podobě, kterou znám asi od svých 15-ti let. Filmová verze se mi moc líbí, příběh je rozdělen mám pocit do 6 dílů.
Kdysi jsem na tuto knihu narazila u prarodičů v knihovně, ale nějak mě neoslovila, raději jsem se podívala na filmy. Ale před nějakým časem jsem na tento kousek narazila v Levných knihách a rozhodla jsem se, že si knížku chci tentokrát přečíst. Tak jsem opravdu velmi zvědavá, jestli mě upoutá více, než filmy.

Žádné komentáře:

Okomentovat