úterý 19. září 2017

Proč jsem odešla z Blog.cz na Blogger.com

Nebylo vůbec snadné dát nějak tento článek dohromady. I když jsem už dlouho věděla, že chci z Blog.cz přejít na Blogger.com, nedokázala jsem napsat něco jako seznam "Pro a Proti" a na základě toho se rozhodnout. Byl to spíše takový krok, u kterého jsem věděla, že půjdu za "tím lepším".


Na doméně Blog.cz jsem strávila mnoho let. Moje první blogovací pokusy začaly někdy na druhém stupni na ZŠ a od té doby jsem si založila mnoho blogů, které ale vždy skončily stejně: smazáním. Až na ten poslední, který jsem tedy nesmazala a mrknu na něj jen jednou za čas, jen tak.

Ale už nějakou dobu jsem sledovala, jak čím dál tím více lidí odchází z Blog.cz na Blogger.com a já nedokázala pochopit proč. Vždyť na Blog.cz je tolik super lidí, co také blogují, chodí na Váš blog, navíc pokud jste v Autorském klubu (což já byla a byla to pro mě pocta), Vaše články se dostávají do VIP sloupečku na hlavní stránce této domény. Tak proč?
Nechápala jsem to a odsuzovala.
Pak ale nastal zlom.
Odešel správce Standa, který se o Blog.cz staral. Od té doby šla tato doména, podle mého názoru, totálně do háje. Ve vybraných Článcích dne se objevovaly nesmyslné hovadiny a mě to přestávalo bavit. A možná právě to byl impuls k tomu to všechno opustit a vydat se na novou, i když složitější, cestu.

Blogger.com je velmi známá doména, jak ve světě, tak tady u nás v ČR. Je však mnohem těžší se s ní sžít, nastavit si blog, přilákat čtenáře. I přesto jsem to ale chtěla zkusit.
A jak si můžete všimnout, dokázala jsem se s tím poprat. Je fakt, že nastavování vzhledu mého blogu mi zabralo několik týdnů, než jsem pochopila, jak věci fungují a ani teď nejsem tedy žádný expert, ale stačí mi to. Na mém blogu zatím nejsou, mám pocit, žádné komentáře, ale nedepkařím. Dávám tomu čas.
Tato doména je pro mě mnohem volnější - lepší vystižení mě zkrátka nenapadá. Navíc jsem si vzhled svého blogu nastavila do takového jednoduššího, který mně samotné vyhovuje a možná může připomínat (svým vzhledem) blogy na Blog.cz.

Když to tak shrnu, od toho okamžiku, kdy jsem přišla a založila si blog na Blogger.com, nemám tolik čtenářů, nastavování je složitější, moje články se nezobrazují někde na hlavní stránce, protože tato doména tak prostě nefunguje, ale víte co? Nevadí. Protože mám pocit, jak už jsem výše psala, že tu jsem volnější a dokonce i profesionálnější. Tato doména mi přijde dospělejší než Blog.cz.

Rozhodně své volby nelituji.

Žádné komentáře:

Okomentovat