úterý 17. října 2017

Probuzení s jógou

Už nějakou dobu jsem přemýšlela nad tím, že bych měla začít cvičit. Otázkou však bylo: "Co?"
Po pár nezdařených pokusech se Zumbou, kterou jsem kdysi velmi nadšeně cvičila asi rok a půl a nějakých těch cvičeních na posílení zadku, nohou, břicha atd., jsem se uchýlila k józe.
Jóga není tak snadná, i když tak vypadá. Vím, že jsem asi před půl rokem našla nějaké video s návodem, jak začít cvičit jógu, ale po zhlédnutí asi 10 minut jsem to zavrhla jako něco nudného.
Avšak dnes, kdy víc než kdy jindy potřebuju usměrnit své myšlenky, zahnat stres a naladit se na uvolňující vlnu, jsem se do cvičení jógy pustila.

Už včera jsem prozkoumávala youtube a hledala ta nejlepší videa, která by mi nejvíce vyhovovala. A našla jsem! Paní/Slečna se na YT jmenuje Martina Doubková a má zde opravdu na výběr z různých videí dělených podle zkušenosti. Já si jako první cvičení vybrala toto a nemůžu si stěžovat. I když jsem při jednom cviku chytla křeč do lopatky u ramene, se kterým mám již delší dobu problémy, neodradilo mě to. Spíš mě to utvrdilo v tom, že nějaké cvičení potřebuju, abych se dala jak fyzicky tak psychicky dohromady.
Protáhla jsem si svaly, o kterých jsem neměla ani tušení, že je mám a teď se cítím krásně a uvolněně a navíc mi přijde, že mám více energie!

Už se nemůžu dočkat dalších cvičení! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat