úterý 14. listopadu 2017

Mini paleta

Zdravím Vás u svého prvního DIY tady na mém blogu :)

Dneska Vám ukážu, jak z malých špachtlí vyrobit mini paletu, která Vám pak může sloužit např. jako podtácek na pití (když ji teda uděláte více bytelnou, aby se pod skleničkou nebo hrnkem nerozpadla), nebo jako podstavec pod svíčku a nebo, jako já, jako kus nábytku do domu pro panenku Barbie.

Návodů na výrobu mini palet je sice spousta, ale i tak jsem se rozhodla udělat svůj vlastní ;)


Co budeme potřebovat?

  • malé špachlte (dají se koupit v papírnictví nebo na internetu; ty nalevo jsem kupovala na svicky.net)
  • jakékoli lepidlo na dřevo (to, co mám já, je nažloutlé a i po zaschnutí takové bohužel zůstane)
  • nůžky
  • tužku, popřípadě i gumu

 
Jako první si tužkou načrtneme linku na špachtlích (zhruba tam, kde končí zaoblení, aby byly špachtle rovné po celé délce).

Teď si vezmeme nůžky a tam, kde jsou načrtnuté linky, špachtli střihneme (ale pozor, při stříhání kousky střílí všude možně, takže je lepší špachtli natočit směrem dolů a tak ji stříhat - tak vám odstřižek slítne dolů).

Jako základ pro paletu jsem použila tři špachtle (můžete použít kolik chcete, záleží jen na Vaší představivosti).

Poté natřeme lepidlem hranu špachtle, kterou budeme lepit na základ (samozřejmě můžete lepidlem potřít jen části, které se navzájem budou dotýkat).

Po zaschnutí (cca 10 minut) začneme tvořit vrchní část palety. Je lepší si špachtle nejdříve nanečisto rozložit, a až potom nalepit.

Po cca 10 minutách, kdy už je lepidlo celkem zatvrdlé, můžete na paletu přiložit něco trošičku těžšího, aby jste vytvořili tlak a dosáhli tak lepšího spojení jednotlivých špachtlí.

A zde je výsledná paleta! :)
Můžete ji ještě přetřít barvou, pokud chcete nebo rovnou použít barevné špachtle ;)


Snad se Vám podle tohoto návodu také podaří vyrobit mini paletu :)
Pokud se tedy do výroby pustíte, můžete výslednou práci hodit na Instagram a označit ji hashtagem #veronikave, abych se na výtvory mohla podívat :)

Žádné komentáře:

Okomentovat