neděle 25. března 2018

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ PRO PODIVNÉ DĚTI/Ransom Riggs

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ PRO PODIVNÉ DĚTI

Ransom Riggs

Informace:
  • žánr: román; pro děti a mládež; fantasy; horor
  • počet stran: 350
  • vznik díla: 2011

Anotace:
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, bizarním románu, kde děj a děsivé fotografie přinášejí jedinečný čtenářský zážitek.
Náš příběh začíná hrůzostrašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, zjišťuje, že děti slečny Peregrinové nebyly jen podivné. Byly zřejmě nebezpečné. A třebaže to zní fantasticky - jsou možná stále naživu.

Můj názor:
Tato kniha mě lákala už poměrně dlouho, ale odrazoval mě fakt, že kniha bude spíše pro dospívající děti, než pro někoho v mém věku a že mi i žánrově moc nesedne. Opak je pravdou.
Když jsem se do příběhu začetla, velmi mě upoutal. I když vše bylo psáno z pohledu šestnáctiletého chlapce, dokázala jsem se vžít do jeho postavy, což mi v jiných případech tak dobře nejde. Už to mě povzbudilo do dalšího čtení.
Už asi v půlce jsem musela uznat, že Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je tou nejzvláštnější knihou, kterou jsem v životě četla.
Při některých situacích jsem měla pocit, že asi vyletím z kůže, bála jsem se a když jsem knihu četla večer před spaním, měla jsem co dělat, abych pak vůbec usnula a pokaždé, když jsem někde zahlédla stín, celá jsem ztuhla. Ještě včera, a to už mám knihu pár dní dočtenou, jsem usínala při rozsvícené lampičce :P Myslím, že kniha není ani tak strašidelná, ale na strašidelnosti ji dodává popis příšer, prostředí a velmi výstřední a neobvyklé fotografie, do kterých jsem se sice zamilovala, ale které mi zároveň nahánějí husí kůži.
Kniha ve mně zanechala to "cosi" a proto jsem velmi zvědavá na druhý díl, který už mi leží doma v knihovničce :)

Hodnocení:
****


Žádné komentáře:

Okomentovat