středa 14. března 2018

ŠŤASTNÍ LIDÉ MAJÍ SNADNÝ ŽIVOT/Agnes Martin-Lugand

ŠŤASTNÍ LIDÉ MAJÍ SNADNÝ ŽIVOT

Agnes Martin-Lugand

Informace:

  • vznik díla: 2016
  • žánr: román; román pro ženy
  • počet stran: 299

Anotace:
Další osud hrdinky autorčiny úspěšné knihy "Šťastní lidé čtou a pijou kávu".
Po návratu z Irska je Diane pevně rozhodnutá začít nový život v Paříži. S pomocí přítele Felixe se vrhne do práce ve své kavárně "Šťastní lidé čtou a pijou kávu" a v tomto klidném přístavu potká jednoho dne Oliviera. Je milý, pozorný a hlavně chápe, že Diane už nechce žádné děti. Nemůže se totiž vzpamatovat ze ztráty své dcery.
Když už si Diane myslí, že její život poplyne v tomto klidném řečišti, dojde k události, která zbourá všechny její jistoty, za něž tolik bojovala. Bude mít dost odvahy, aby se vydala jinou cestou?

Můj názor:
Když jsem zjistila, že vyšlo druhé pokračování (první díl - Šťastní lidé čtou a pijou kávu), okamžitě jsem knihu musela mít!
Vzpomínám si, že jsem příběh začala číst jednoho rána před odpolední směnou. Za pár hodin jsem stihla přečíst přes sto stránek, tak moc mě příběh upoutal. Byla jsem naštvaná, že musím jít do práce, protože jsem chtěla číst dál a dál a jsem si jistá, že kdybych měla celý den volno, knihu bych přečetla na jeden zátah.
Příběh krásně plyne, autorka má prostě skvělý styl psaní, který mi na 100% sedl.
Když jsem četla tohle pokračování, neubránila jsem se vzpomínkám na první díl, kde byla hlavní hrdinka Diane celkem neurotická a nestálá a tak jsem začala porovnávat. Zjistila jsem, že z této ženy se stala silná osoba s velmi zajímavými úvahami, myšlenkami a pohledem na život. Začala jsem jí fandit, prožívala jsem s ní každý smutek i radost.
Kniha mě několikrát málem rozplakala, což u mě není zvykem.
Konec příběhu byl možná až moc zjednodušený, najednou se Diane začalo dařit na všech frontách, všechno jí vycházelo a když to člověk srovná s celou knihou,tak závěr působí jako takový klasický happyend. Ale i přesto jsem se nad tím jen pousmála a řekla si, že to tak prostě někdy bývá.
Poslední věc, co bych na knize vyzdvihla, je přelétávání z Francie do Irska. Obě dvě země mě vždy silně přitahovaly a tak jsem byla šťastná, že tak úžasný příběh se odehrává ve dvou zemích, které tak moc obdivuju!

Hodnocení:
*****

Žádné komentáře:

Okomentovat