neděle 22. dubna 2018

DVŮR MLHY A HNĚVU/Sarah J. Maas

DVŮR MLHY A HNĚVU

Sarah J. Maas

Informace:

  • žánr: světová literatura; fantasy; dívčí romány
  • počet stran: 655
  • vydalo: CooBoo 2017
Anotace:
Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?

Můj názor:
Když jsem knihu začala číst, musím přiznat, že mě moc nebavila. Prvních několik desítek stran bylo bez nějaké zajímavější akce nebo zápletky, kdežto v předchozím díle jsme měla co objevovat hned od začátku. Byla jsem zklamaná a říkala si, že to snad není pravda, že by mě pokračování nebavilo?! Když jsem ale těch několik stran překousala, kniha mě doslova strhla. Každý den jsem byla vzhůru dlouho do noci, abych mohla přečíst další a další kapitoly, které byly naprosto úžasné! Příběh mě přiměl, aby mi bušilo srdce jako o závod, přiměl mě se smát, mračit, mít zlost, strach, obavy, prožívat lásku, vzrušení, napětí a hrůzu, a dokonce mi během čtení ukapávaly slzy, což je pro mě naprostým důkazem, že je tato série tím nejlepším, co jsem kdy v životě četla.
Dnes jsem dočítala poslední stránky knihy, které jsem četla s takovou soustředěností, že by mě nevyrušil nejspíš ani pád letadla přímo vedle našeho bytu (chápete, jak to myslím).
I když se tímto vším snažím popsat, jak mě kniha uchvátila a vtáhla do sebe, mám pocit, že to nestačí na to, abych vystihla, jak je kniha úžasná!

Hodnocení:
nekonečno hvězdiček!

Žádné komentáře:

Okomentovat