čtvrtek 12. dubna 2018

DVŮR TRNŮ A RŮŽÍ/Sarah J. Maas

DVŮR TRNŮ A RŮŽÍ

Sarah J. Maas

Informace:
  • žánr: světová literatura; fantasy; dívčí romány
  • počet stran: 430
  • vydalo: CooBoo 2016
Anotace:
Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.

Můj názor:
Nejdříve bych asi měla vysvětlit, jak jsem ke knize přišla:
Nedávno měli v knihkupectví Dobrovský akci, kdy jste dostali 20% slevu na nákup. Takže bylo rozhodnuto, pojedu tam a nějakou knihu si vyberu. Věděla jsem, že nechci slaďák, ani kriminálku apod. Takže jsem knihkupectví prolézala asi 15 minut, až jsem narazila na knihu Dvůr trnů a růží. Nějakou dobu jsem na knihu hleděla a rozmýšlela se, jestli mě vůbec bude bavit. Nevěděla jsem, o čem kniha je, co je to za žánr, prostě nic. Ale poslední dny se mi na instagramu fotky s touto knihou doslova hemžily před očima, takže jsem se nakonec rozhodla, že si ji koupím a rozhodně nelituji! Od autorky jsem si kdysi chtěla přečíst i Skleněný trůn, ale nějak jsem se k tomu neměla. Teď vím, že si sérii taky přečtu ;)
A teď už k názoru na knihu:
Kniha mě bavila hned od první stránky a to vážně nekecám! A i přesto, že má kniha 430 stran, ani na jedné jsem se nenudila. Příběh byl zkrátka ohromný, úžasný, fascinující, nezapomenutelný! Našla jsem si v něm od každého něco - lásku, nenávist, strach, násilí, něžnost, něco málo z červené knihovny, humor.
Zápletka v knize byla nepředvídatelná, prostě skvělá! A i když se v knize stala nějaká krásná věc, předcházelo jí něco strašného, takže z knihy nemáte pocit přeslazenosti.
Tuto knihu jsem velmi prožívala, hltala, pořád jsem na ni myslela. Je neuvěřitelné, že někdo dokáže napsat tak neuvěřitelný příběh.
Určitě knihu všem vřele doporučuji!
Jo a poslední věc: odmalička jsem ujetá na víly, které v této knize jsou jednou z klíčových postav....prostě osudový výběr knihy :)

Hodnocení:
*****
(hvězdiček bych dala i víc, ale limit mám nastavený jen do pěti)

Žádné komentáře:

Okomentovat