sobota 12. května 2018

DVŮR KŘÍDEL A ZMARU/Sarah. J. Maas

DVŮR KŘÍDEL A ZMARU

Sarah J. Maas

Informace:

  • žánr: světová literatura; fantasy; dívčí romány
  • počet stran: 714
  • vydalo: CooBoo 2018

Anotace:
Feyre se vrací zpátky na Jarní dvůr, aby získala informace o Tamlinově armádě a odhalila plán krále, který hodlá království Prythian napadnout a zničit. K tomu všemu musí předstírat lásku k muži, kterého ve skutečnosti ze srdce nenávidí. Její život tak visí na vlásku a nemůže si dovolit udělat jedinou chybu, jinak to bude stát život nejen ji, ale způsobí zkázu celého království.

Můj názor:
Na třetí díl jsem se opravdu těšila. Ani jsem netušila, jestli jde o poslední díl, protože jsem na internetu nechtěla hledat vůbec nic kvůli případným spoilerům. Takže celý díl jsem byla napnutá jak kšandy, protože kdyby díl skončil otevřeně, znamenalo by to, že bych musela třeba rok čekat na pokračování, a to bych asi nerozdejchala :D Naštěstí se jedná o závěrečný díl (teď vyšla v angličtině taková ta dodatková knížka, v češtině by měla být asi na podzim).
Nicméně děj byl opět nabouchaný akcí hned od začátku, což se mi velice líbilo. Autorka prostě ví, čím a jak čtenáře zaujmout. Hrozně se mi líbí autorčin styl - je schopná do příběhu zasadit vraždy, násilí, krev, brutalitu, ale zároveň lásku, soucit, sex, statečnost, něžnost, vtipnost a tímto vším se pro mě čtení jejich knížek stává nezapomenutelným zážitek. Ani trochu to nepůsobí jako slátanina. A na to, že je tento díl nejdelší, ani trochu jsem se nenudila, pořád se v knize něco dělo.
A konec knížky? Nebudu vám nic prozrazovat, ale přiznám se, že jsem brečela. Opravdu. Ne jenom jedna nebo dvě slzy. Ty slzy tekly proudem a proto se pro mě tahle série stala bezkonkurenční. Protože jen opravdu dobrý příběh ve mně dokáže vzbudit tak silné emoce a Sarah J. Maas se to povedlo na jedničku!
Jediné, co mi v knize sem tam vadilo, byly tak nějak dost rychle ukončené akce. Některé byly třeba jen na jednu nebo dvě kratší kapitoly a nemělo to úplně takový ten nádech napětí, jako měly jiné scény. Nevím, jestli to tak přišlo jen mně. Je to škoda, protože jedna akce, co se týkala Elain, Azriela a Feyre, by si podle mě zasloužila více popisu. Zkrátka na mě tyto "urychlené" scény působily jako: něco uděláme - za chvíli to děláme - a hned je to ukončené a vyřešené.
Na závěr bych chtěla dodat, že tento díl byl opravdu úžasný, ale na Dvůr mlhy a hněvu prostě nemá. Druhý díl se mi líbil ze všech třech úplně nejvíc, ale o tom se více rozepíšu v článku o celé této sérii, který chystám.

Hodnocení:
*****

Žádné komentáře:

Okomentovat