pondělí 11. června 2018

SKLENĚNÝ TRŮN a PŮLNOČNÍ KORUNA/Sarah J. Maas

SKLENĚNÝ TRŮN
a
PŮLNOČNÍ KORUNA

Sarah J. Maas

Informace Skleněný trůn:
  • žánr: fantasy, dívčí romány
  • počet stran: 387
  • vydalo: CooBoo 2015
Anotace Skleněný trůn:
V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu - stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit.
Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností - Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

Informace Půlnoční koruna:
  • žánr: fantasy, dívčí romány
  • počet stran: 396
  • vydalo: CooBoo 2016
Anotace Půlnoční koruna:
Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky.

Můj názor na obě knihy:
Když jsem začala číst první díl, Skleněný trůn, těšila jsem se na něco "nového". Anotace zněla skvěle a navíc jsem si zamilovala od autorky i sérii Dvůr trnů a růží, takže jsem neváhala a pustila se i do této série. Ale musím říct, že mě zatím docela zklamala. Jde hodně poznat, že autorka ještě není vypsaná, takže první díl je zbytečně zdlouhavý, chvílemi i nudný a akce se dočkáme až na samotném konci knihy. Je to škoda, protože určitě by šlo z prvního dílu udělat záživnější čtení. Jak jsem psala, podle anotace jsem očekávala něco víc. Hlavně víc té akce, když se jedná o příběh, kde hlavní hrdinkou je nájemná vražedkyně. Ale nezanevřela jsem a pustila jsem se i do druhého dílu, Půlnoční koruny. Tento díl je trochu víc akčnější, ale pořádně jsem se do knihy začetla až za půlkou. Do té doby jsem se ke čtení musela nutit. Děj mi přišel opět zbytečně prodlužovaný, nikam jsme se pořádně nedostávali a spád to nabralo až za půlkou.
Ale abych byla upřímná, druhý díl mi přišel trochu moc přecpaný. To, co jsme se všechno dozvěděli.....no přijde mi, že autorka chtěla udělat příběh opravdu zajímavý, ale akorát tam toho "naflákala" až zbytečně moc.
Navíc u obou knih mi přijde, že mají stejnou osnovu: rozjezd - celkem nuda - do toho nějaká ta zamilovaná scéna - pak nastane zvrat - něco se začne dít - skončí nějaká akce - hlavní hrdinka utne milostný vztah.
Nevím proč, ale i přesto, že jsem z těchto dvou dílů celkem zklamaná, pustím se i do dalších....doufám, že budou zajímavější a napínavější!

Hodnocení:
**


Žádné komentáře:

Okomentovat