středa 4. července 2018

HADROVÝ PANÁK/Daniel Cole

HADROVÝ PANÁK

Daniel Cole

Informace:
  • žánr: krimithriller
  • počet stran: 356
  • vydal: Knižní klub 2017
Anotace:
Mrtvola sešitá ze šesti částí různých těl a nalezená v jednom londýnském bytě - případ Hadrový panák, jak ho nazvala média, okamžitě vyvolá strach a paniku. Detektiv William "Wolf" Fawkes a jeho kolegyně Emily Baxterová jsou pověřeni identifikací obětí, vzápětí ale musí čelit další hrozbě - Wolfova bývalá žena Andrea, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z místa, kde byl Hadrový panák nalezen, a také seznam šesti lidí a dat, kde budou zabiti. Prvním má být ještě téhož dne londýnský starosta. Posledním - o dva týdny později - detektiv William Fawkes...


Můj názor:
K této knize jsem se opět dostala dost zamotaně. Krimithrillery nejsou moje parketa, ale potřebovala jsem nutně změnit žánr, takže jsem si vybrala v knihkupectví knihu Loutkář. No a až jsem ji začala číst, tak mě kamarádka upozornila, že si mám nejdříve přečíst první díl Hadrový panák (super, a to jsem si chtěla koupit knížku, která nebude ze série).

Kniha nás zavádí do Londýna a ukazuje ho ne jako turistickou destinaci, ale jako místo mnohých a mnohých vražd. My se dostáváme k řešení případu Hadrový panák a musím říct, že mrtvola sešitá ze šesti lidí je dost hrůzostrašná a co si budeme povídat, i dost nechutná.
Vykreslení detektivů, kteří tento případ řeší, je poněkud typické, ale právě tím se kniha, podle mě, stává dost reálnou - zkrátka nám nepředstavuje detektiva, který by všechno věděl, všechno znal a do toho měl bicáky jako hrom. 
Samotné vyšetřování je do půlky knihy nezáživné a já jsem se do čtení opravdu musela hodně nutit. Vraždy, které se v první polovině knihy odehrály, byly celkem zajímavé, ale to bylo tak jediné "vzrůšo".
Také jsem si docela dlouho zvykala na autorův styl psaní, který mi nešel úplně přes pusu. Určitě za to může i výběr žánru - jak jsem psala, nejsem fanda detektivek a tak mi čtení přišlo chvílemi spíš za trest. Ale to se změnilo zhruba v polovině knihy, kdy detektiv Edmunds začal rozpitvávat případ kousek po kousku a zase ho skládal dohromady jako puzzle. Tahle část se mi opravdu líbila a je bez debat, že autor měl zápletku hodně dobře a zajímavě vymyšlenou. Nechci spoilerovat, takže víc z děje neprozradím, ale musím říct, že rozuzlení případu bylo vážně skvělé.
Takže abych to shrnula, kniha není mým šálkem kávy, ale opravdu mě zaujalo autorovo přemýšlení a vymýšlení samotného příběhu, takže i když jsem se na začátku knihy poměrně dost nudila, i tak jsem pokračovala dál a věděla jsem, že přijde něco velkýho. Přece kniha nemůže být světovým bestsellerem pro nic za nic.

Hodnocení:
***

Žádné komentáře:

Okomentovat